Karolina Dyrda - Ukończyła psychologię na SWPS w Warszawie , pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji. Od wielu lat pracuje z dziećmi i osobami dorosłymi z autyzmem i Zespołem Aspergera, na początku w Krajowym Towarzystwie Autyzmu w Szczecinie, a od dziesięciu lat do chwili obecnej w Fundacji SYNAPSIS.W roku 2012 za skuteczne wprowadzanie programu wszechstronnego wsparcia dla dorosłych osób z zespołem Aspergera i przygotowania ich do podejmowania zatrudnienia, została wybrana Człowiekiem Roku Fundacji SYNAPSIS. Jest absolwentką dwuletniego Studium Pomocy Dzieciom Autystycznym i ich Rodzinom, organizowanym przez Fundację SYNAPSIS oraz Kursu Neurobiologicze Podstawy Integracji Sensorycznej przeprowadzonym w PSTIS. W Centrum CBT ukończyła Kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży oraz Neuropsychologię Kliniczną Dziecka.

Artur Gosk - projektant, absolwent Wydziału Architektury Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Zajmuje się projektowaniem architektury oraz przedmiotu. Jego projekty mają charakter partycypacyjny, towarzyszą im warsztaty z użytkownikami czy mieszkańcami. Szczególnie ważne w działaniach Artura Goska są projekty dotyczące aktywności rekreacyjnej i sportowej człowieka. Trwale współpracuje ze Stowarzyszeniem "Z Siedzibą w Warszawie", odpowiadając za koncepcje architektoniczne projektów takich jak: "Mursk/Ładne w kolorze", "Olederskie tradycje a współczesne organizowanie przestrzeni", "Miejskie safari". Jeden z projektantów w "Uwolnić projekt".

Paweł Heppner - specjalista ds. współczesnych mediów, stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, autor zdjęć i muzyki na polu niezależnego kina, webdeveloper projektant portali internetowych, autor kursów i szkoleń. Poszukuje rozwiązań przetwarzających różne źródła sygnału na uniwersalny kod, pozwalający dowolnie manipulować obrazem, dźwiękiem i tekstem. Posiada bogate doświadczenie w przesyłaniu obrazu wideo „na żywo”, m. in. projekty dla Centrum Nauki Kopernik. Opracował technologię i zrealizował projekt instrumentyludowe.pl od rejestracji bazy dźwiękowej instrumentów, aż po opracowanie aplikacji internetowych i rozwiązań pozwalających komponować utwory muzyczne, poprzez przetwarzanie informacji zbieranych przez sensory czułe na ruch.

Pani Jurek - wiceprezeska Stowarzyszenia, ukończyła malarstwo na ASP w Warszawie. Obecnie zajmuje się wymyślaniem i tworzeniem przedmiotów, nie zawsze o charakterze użytkowym. Szczególnie interesuje ją światło, oraz zależności jakie powstają pomiędzy przedmiotami, a ich użytkownikami. Podobają jej się przedmioty dwuznaczne, niestatyczne, wychodzące poza swoją stereotypową funkcję, takie z którymi można "coś" zrobić. Realizuje projekty społeczne w przestrzeni miasta, projektuje instalacje, rewitalizuje zniszczone obiekty.

Kosmos Project - studio projektowe założone rzez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego w 2006 roku. Projektanci zdobywali doświadczenie w renomowanych biurach projektowych w Mediolanie, pracując z takimi sławami światowego designu jak Alessandro Mendini i Denis Santachiara. Ważnym aspektem projektowania Kosmos Project jest konceptualne podejście do przedmiotu jako wyraziciela emocji, przekaźnika treści. Wiara w możliwość przekazania komunikatu za pomocą codziennych przedmiotów zarówno produkowanych masowo jak i unikatowych. Kosmos Project ma na swoim koncie szereg udanych wdrożeń we współpracy z włoskimi i polskimi fabrykami.

Jacek Kwapisz - absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Nauczyciel dzieci i młodzieży niewidomej. Twórca i realizator projektów integrujących i włączających uczniów z
niepełnosprawnością w szkołach ogólnodostępnych. Specjalista od orientacji przestrzennej, której uczy w Zespole Szkół dla Dzieci Niewidomych w Laskach.

Edyta Ołdak - absolwentka ASP w Warszawie (Wydział Malarstwa), założycielka Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie” i jego Prezeska. Przybliża miasto poprzez realizowane z mieszkańcami projekty, tropi oddolne, „partyzanckie” ingerencje w tkankę miejską. Miłośniczka tymczasowej architektury i „tymczasowości” jako takiej. Pomysłodawczyni i koordynatorka kilkunastu projektów edukacyjnych, m.in.: „Wielka Architektura i kolory niewidzenia”, „Muzeum Dźwięku czyli orkiestra Niewidzialnych Instrumentów”, „Mursk /Ładne w kolorze”, „STOP!Brzeska 9”, „Maszyna do...”, „Olęderskie tradycje a współczesne organizowanie przestrzeni”. Autorka artykułów do publikacji, wydawanych przez Narodowe Centrum Kultury, Warsztaty Kultury w Lublinie, Polski Instytut Sztuki Filmowej czy Państwowe Muzeum Etnograficzne. Współpracuje z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Warsztatem Kultury, Państwowym Muzeum Etnograficznym, Fundacją im. Roberta Schumanna, Narodowym Instytutem Audiowizualnym w zakresie projektów edukacyjnych w tym projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii. Konsultantka w projektach z zakresu edukacji włączającej, czyli przeznaczonej również dla odbiorców dysfunkcyjnych. Stypendystka Ministra Kultury w roku 2007.

Olga Świeża - pedagożka po kierunku Pedagogika Specjalna, pracownik Fundacji SYNAPSIS.